Meer boeken verkocht, vaker via boekwinkel

Er zijn in 2022 ruim 43 miljoen boeken verkocht, goed voor een bruto omzet van 664 miljoen euro (2,7% meer dan in 2021). Klanten kochten hun boeken weer vaker in de fysieke boekwinkel, waar dan ook 16% meer boeken over de toonbank gingen.

Brancheorganisatie KVB Boekwerk schrijft: “Na de heropening van winkels in de tweede week van 2022 was het afgelopen jaar vrij van lockdowns. Er worden weer meer boeken via de fysieke winkels verkocht (marktaandeel 56%) dan via e-commerce (44%).”

Afzet en omzet gestegen in 2022 (bron: KVB Boekwerk)

“De gemiddelde prijs van een papieren boek is € 15,33 en die van een e-book is € 9,63. Hiermee stijgt de prijs van zowel papieren boeken als e-books met circa 2% ten opzichte van 2021. Dit komt neer op een totale gemiddelde prijs van €14,86.”

Weer minder e-books

“De afzet van ‘losse’ e-books – dat wil zeggen: verkoop buiten abonnementsvormen om – is met 4% gedaald”, aldus de cijfers van KVB Boekwerk. “Het is het tweede jaar op rij dat de markt voor losse e-books krimpt. In vergelijking met 2021 zijn het afzet- en omzetaandeel van e-books ten opzichte van papieren boeken licht gedaald (respectievelijk 8% en 5%).”

Boeken

Plaats een reactie