De Boekenweek vindt dit jaar plaats van 9 tot en met 18 april. Dat is een maand later dan eigenlijk gepland. Organisator CPNB: “De Boekenweek is pas echt een feest voor de lezer, als de boekhandel en bibliotheek weer volledig open zijn en op volle sterkte.”
“Net als vorig jaar vinden we dat het jaarlijkse feest in boekhandel en bibliotheek met de huidige [corona]maatregelen niet volledig tot zijn recht komt.” Eveline Aendekerk, directeur CPNB, licht het uitstel toe. “We hebben nu nog geen zicht op het verloop van de coronabesmettingen. Maar willen daar wel alvast op voorsorteren. De Boekenweek is van groot belang voor het hele boekenvak. En met name ook voor de fysieke boekhandel en de makers die zo afhankelijk zijn van de vele optredens in zo’n week.”
Hoewel de boekenverkoop in 2021 prachtige cijfers haalde, hebben veel lokale boekhandels negatieve omzetten gedraaid, stelt Aendekerk. “We moeten boekhandels en makers de kans bieden de Boekenweek optimaal te benutten. Dat kan alleen als ze genoeg bezoekers kunnen ontvangen, de gezondheid van het personeel kunnen waarborgen en op adem zijn gekomen na deze voor hen zware lockdown.’
‘We geloven dat we met een maand genoeg tijd kopen. Op die manier hoeven boekhandels en bibliotheken hun programmering niet al te veel op de schop te gooien. En uitgeverijen kunnen nieuwe titels die ze rondom de Boekenweek gepland hadden in hetzelfde tijdsbestek uitgeven. We hebben alles op alles gezet om van deze editie wederom een groot succes te maken. Ik kijk uit naar de festiviteiten in april.’